Barcode: 0085239003121
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 62.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 15.0 g |
| of which sugars | 14.2 g |
| Fiber | 0.9 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Fruit [peaches, pears, cherries (cherries, carmine)], water, sugar, ascorbic acid (to preserve color), natural flavor, citric acid, calcium chloride.
Additives
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Müsli Herzen
Hellma
C NOVA 4
Lebkuchen
Max Weiss Lebkuchenfabrik, Weiss, Weissella
D NOVA 4
Lebkuchen
Weissella
E NOVA 4
Ehrmann High Vitamin Joghurt
Ehrmann
A NOVA 4
Veo Vegan Hafer Heidelbeere
Ehrmann
C NOVA 4
chili sin carne
classic
A NOVA 4
Feine Nürnberger Oblaten Lebkuchen
Weiss
E NOVA 4
Oblaten Lebkuchen schokoliert
Weiss
D NOVA 4
Feine Nürnberger Oblaten-Lebkuchen
Weiss
D NOVA 4
Feine Nürnberger Oblaten-Lebkuchen schokoliert
Weiss,Weiss Meisterklasse
E NOVA 4
Tomaten Nudeltopf
kclassic
C NOVA 4
Gemüse-Suppe (Bio)
Feinkostmanufaktur Englert
B NOVA 3