Barcode: 0075450236460
Cherry mixed fruit in water, cherry
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 32.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 7.4 g |
| of which sugars | 5.6 g |
| Fiber | 0.9 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, peaches, pears, cherries colored red with carmine, ascorbic acid (vitamin c) to protect color, natural cherry flavor, sucralose, citric acid, acesulfame potassium.
Additives
e330
e950
e955
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
cous cous
Carrefour
A NOVA 3
Cèpes en lamelles
Carrefour
NOVA 1
Tagliolini
Carrefour
A NOVA 1
Fiocchi di farro
Carrefour
A NOVA 1
Confettura extra ciliegia
Carrefour
D NOVA 4
Epinards En feuilles
Carrefour
A NOVA 1
Asperges Vertes
Carrefour
NOVA 3
Pousses
Carrefour
D NOVA 3
N°66 Farfalle
Carrefour
A NOVA 1
Farina 00
Carrefour
B NOVA 1
Gallette di mais
Carrefour BIO, Carrefour
B NOVA 3
Tempura de légumes
Carrefour
B NOVA 3