Cherry no bake real cheesecake
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 302.0 kcal |
| Fat | 4.8 g |
| of which saturated | 1.6 g |
| Carbohydrates | 58.7 g |
| of which sugars | 41.3 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 4.8 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
Cherry topping: cherries, water, sugar, corn syrup, modified tapioca starch, natural flavor, preservative (potassium sorbate, sodium benzoate), citric acid, color (red 40) filling: sugar, baker's cheese (nonfat milk, lactic acid, cultures),corn syrup solids, partially hydrogenated soybean oil, modified tapioca starch, modified corn starch, sodium caseinate, tetrasodium pyrophosphate, disodium phosphate, salt, lactic acid esters of mono - and diglycerides, natural and artificial flavor, dipotassium phosphate, emulsifier (mono - and diglycerides), wheat starch, cellulose gum, cellulose gel, color (yellow 5, yellow 6) crust: enriched flour (wheat flour, niacin, iron, thiamin mononitrate, riboflavin, folic acid), high fructose corn syrup, graham flour (whole wheat flour), partially hydrogenated vegetable oil (soybean and/or cottonseed), sodium bicarbonate, salt, honey.
Allergens
Additives
Related Products in Snacks
Solbolle
Coop Norge, Gomann
Smultringer
Coop
Sirupsnipper
Coop,Goman
Potetchips Paprika
X-tra,Coop,Sørlandschips
Telegramkake
Coop, Goman bakeriet, Coop ASA
Smultringer
Coop,Goman
Raskt & Enkelt Ferdigstekte Vafler 2stk
Coop,Kakemesteren
Kakemenn 4pk
Coop,Goman
Goro
Coop,Hamstad Bakeri
Fattigmann
Coop,Hamstad Bakeri
Eplekake
GOMAN NORDVEST AS
Gulerotkake
Ciop