Barcode: 0829364161338
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 485.0 kcal |
| Fat | 24.2 g |
| of which saturated | 24.2 g |
| Carbohydrates | 66.7 g |
| of which sugars | 57.6 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Confectioners coating (sugar, hydrogenated palm kernel oil, nonfat milk powder, soy lecithin, monoglycerides, titanium dioxide [color], artificial flavor), white nonpareils (sugar, corn starch, carnauba wax), natural & artificial flavors, dextrose, red 40 lake, red 40, blue 1.
Additives
e129
e133
e171
e322
e322i
e903
Related Products in Snacks
Turrón de polvorón
NOVA 3
Mantecadas
Hojaldres Alonso
E NOVA 4
Turrón de Jijona
D NOVA 4
Turrón chocolate crujiente
Castillo de Jijona
E NOVA 4
Sobaos pasiegos
Vega Pas
E NOVA 4
Cacahuetes con tres chocolates
Prunita
E NOVA 4
Mantecadas
vega pas
E NOVA 4
Cacahuetes con chocolate con leche
Prunita
E NOVA 4
Fibrochoc
Hijas del Sol
D NOVA 4
Torta turrón de Alicante
Castillo de Jijona
E NOVA 3
Mantecadas
Hacendado
D NOVA 4
Virutones rellenos de chocolate
Trabel
E NOVA 4