Barcode: 0072989762217
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 415.0 kcal |
| Fat | 30.0 g |
| of which saturated | 3.8 g |
| Carbohydrates | 32.5 g |
| of which sugars | 15.0 g |
| Fiber | 5.0 g |
| Proteins | 15.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Almonds (nut), pecans (nut), dried cherries (cherries, sugar, sunflower oil, dried cranberries, sugar, sunflower oil), dried pineapple (pine apple, sugar, citric acid, sulphur dioxide), cashews (nut) (roasted in coconut oil), peanuts (nut), sugar, cinnamon, butter (cream (milk), salt, annatto color added seasonally), and salt
Allergens
milk
nuts
Additives
e220
e330
Related Products in Snacks
Bugs & bees milk chocolate with hazelnut and crisp filling, milk chocolate, hazelnut
E NOVA 4
Apple sauce
Musselman's, Knouse Foods Inc/Musselman Dv
C NOVA 4
Tablette de chocolat Excellence 99% Cacao
Lindt
D
Intense Dark Noir Intense Dark chocolate
Lindt
D NOVA 3
Chocolate carrots
Lindt & Sprüngli, Lindt
C NOVA 4
Lindor
Lindt
E NOVA 4
Milk Chocolate Golf Balls
Lindt
E NOVA 4
Excellence extra creamy milk chocolate
Lindt,Lindt & Sprungli (Usa) Inc.
E NOVA 4
Mini gold bunny
Lindt
E NOVA 4
Apple sauce
Musselman's
B NOVA 3
Apple sauce
Musselman's
B NOVA 3
Lindt, lindor, milk chocolate truffles
Lindt, Lindt & Spruncli
E NOVA 4