Barcode: 0070470003030
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 82.4 kcal |
| Fat | 0.9 g |
| of which saturated | 0.6 g |
| Carbohydrates | 15.9 g |
| of which sugars | 11.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 2.9 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Pasteurized grade a reduced fat milk, sugar, cherries, modified corn starch, kosher gelatin, natural flavor, colored with beet juice concentrate, pectin, yogurt cultures (l. bulgaricus, s. thermophilus, l. acidophilus), vitamin a acetate, vitamin d3.
Additives
e428
e440
Related Products in Dairies
High protein next mango e maracuja
Granarolo
A NOVA 4
Queso de mezcla tierno light lonchas
BonÀrea
D NOVA 4
Ho my yomo
Granarolo
C NOVA 4
Yogurt bianco più crema e granella di pistacchio
Granarolo
C NOVA 4
Cheesecake
Granarolo, Yomo
C NOVA 4
High Protein panna cotta
Granarolo
A NOVA 4
Queso havarti light madurado danés
BonÀrea
D NOVA 3
Pfeffer Pfefferkäse
Mila
D NOVA 3
Leerdammer original
Leerdammer
D NOVA 3
Hight protein kvarg
Yomo
A NOVA 4
Queso
BonÀrea
D NOVA 4
Mila Knusperghurt Gusto+gusto, Kokos Und Schokocri...
Mila
C NOVA 4