Barcode: 3103220037171
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 336.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 77.0 g |
| of which sugars | 47.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 5.6 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Sirop de glucose, sucre, eau, gélatine, dextrose, acidifiants : acide citrique, acide malique, correcteurs d'acidité : citrate de calcium, malates de sodium, agent d'enrobage : cire de carnauba, arômes, concentrés de fruits et de plantes (ortie, pomme, épinard, kiwi), extraits de fruits et de plantes (caroube), sirop de sucre inverti, colorants : carmins.
Additives
e120
e296
e330
e333
e350
e428
e903
Related Products in Snacks
Pepperjack cheese & corn chips
E NOVA 3
kale & chia
C NOVA 3
Organic whole grain chips
C NOVA 3
Cheese chips
E NOVA 3
Milk Tea Mochi
Bubbies
D NOVA 4
Deli style beet & flax whole grain chips
C NOVA 3
Romano cheese & spinach kale chips
E NOVA 3
Musso's, Oven Baked Cheese Crisps
Fresh Gourmet Company
E NOVA 3
Sweet potato plantain chips
C NOVA 3
Musso's, oven baked crisps, parmesan cheese
Musso's
E NOVA 3
Cheddar cheese & jalapeno chips
E NOVA 4
Cheese chips, parmesan & chipotle
E NOVA 3