Barcode: 0092825108986
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 265.0 kcal |
| Fat | 13.2 g |
| of which saturated | 6.6 g |
| Carbohydrates | 35.3 g |
| of which sugars | 14.7 g |
| Fiber | 2.2 g |
| Proteins | 2.9 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Cherries, enriched flour (flour, niacin, reduced iron, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid), water, sugar, palm oil, corn syrup, food starch-modified, contains less than 2% of: ascorbic acid, salt, dextrose, carob bean gum, agar, sodium chloride, sorbic acid, apple cider vinegar, calcium propionate.
Additives
e200
e282
e406
e410
Related Products in Snacks
Biscuits sucrés miel et épices
Marguerite en Bourgogne
E NOVA 3
Petit beurre
D NOVA 4
Croquant caramel
Olé Bon !
D NOVA 4
Mix Cake Sucré
DIÉTÉLICE
NOVA 3
Biscuits sucrés citron gingembre
Arthur et Marguerite, Nutriane
E NOVA 4
Sablés à la farine de châtaignes
Mont Délices d'Ardèche
E NOVA 3
Pop Corn Sucre
Olive & Marius
C NOVA 3
Pop corn sale
Olive & Marius
E NOVA 3
Chewing-gums sans sucre White
Deligom
NOVA 4
Mini galettes de vendée
Biscuiterie de la Venise Verte
D NOVA 3
GOMMES AU MIEL SAVEUR CITRON
Le Pastillage Officinal
D NOVA 4
Palets a la poudre d’amandes et citron
E NOVA 4