Barcode: 18301670
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 266.0 kcal |
| Fat | 12.5 g |
| of which saturated | 3.1 g |
| Carbohydrates | 38.3 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.1 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
cherries. enriched flour (wheat enzymes. niacin. iron. thiamin mononitrate riboflavin. folic acid). sugar. shortening c palm and/or palm kernal oil). modified comm water. dextrose. salt. soybean oil. presee (citric acid. potassium sorbate)]. allergen information: contains: wheat. produced
Additives
e202
e330
Related Products
pâté de campagne
conserverie Gratien
D NOVA 3
Axoa de veau
Conserverie gratien, Conserverie parmentier
C NOVA 3
Foie Gras de Canard Entier
Conserverie Gratien
E NOVA 3
Paté basque piment espelette
Conserverie Gratien
Pate recette basque au piment d’espelette
Conserverie Gratien
Paté landais
Conserverie Gratien
D NOVA 3
Confiture de figues AGOUR
AGOUR
D NOVA 4
Pâté recette basque au piment d'Espelette
conserverie Gratien
E NOVA 3
Boudin Recette Campagnarde, La Boite De
Conserverie Gratien
Confiture de cerise noire
D NOVA 4