Barcode: 0022469776012
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 293.0 kcal |
| Fat | 14.1 g |
| of which saturated | 6.5 g |
| Carbohydrates | 32.6 g |
| of which sugars | 7.6 g |
| Fiber | 1.1 g |
| Proteins | 2.2 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
enriched wheat flour (niacin, iron, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid), palm oil shortening, water, contains 2% or less of baking soda, maltodextrin, cultured dextrose, dextrose, salt, dough conditioner (whey, deactivated yeast).
Allergens
milk
Additives
e500
e500ii
Related Products in Snacks
Brioche Nanterre
Cora
D NOVA 4
Milky bar
Tesco
NOVA 4
Mix-In Kit Kat 4 x 115 g
Nestlé, Kit Kat, LNUF
D NOVA 4
Gaufres liégeoise Choco
Le Chalet des Gauffres
E NOVA 4
Gâteau aux châtaignes sans gluten
Huilerie Richard
E NOVA 4
Pastilles miel et eucalyptus
Huilerie Richard
E NOVA 4
Tra
Galbusera
E NOVA 4
Craquants aux amandes
Huilerie Richard
D NOVA 3
Mini-beignets fourrées assortis
DÉLICES DES 7 VALLÉES
E NOVA 4
BEIGNET POMME X10
Cora
D NOVA 4
Beignet pomme x4
Cora
D NOVA 4
Cigarettes Russes
Delacre
E NOVA 4