Barcode: 0023005001445
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 118.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 28.2 g |
| of which sugars | 20.0 g |
| Fiber | 1.2 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Red tart pitted cherries, water high fructose corn syrup, corn syrup, modified corn starch, red 40, erythorbic acid (to promote color retention).
Additives
e129
e315
Related Products in Cooking Helpers
Whole wheat panko bread crumbs
A NOVA 3
Plain Panko Bread Crumbs
Shoprite
B NOVA 4
Shoprite, pie filling, apple
Shoprite
C NOVA 4
Panko italian style bread crumbs box
Progresso
E NOVA 4
Panko Bread Crumbs
D NOVA 4
Italian style bread crumbs
Bowl & basket
E NOVA 4
Frozen Whipped Topping
Price rite
E NOVA 4
Shoprite, pie filling, blueberry
Shoprite
C NOVA 4
Pancake & Waffle Complete Mix, Blueberry
Shoprite
NOVA 4
Panko bread crumbs
D NOVA 4
Sweet spicy panko crispy breadcrumbs
Progresso
E NOVA 4
Fearn, Pancake Mix
Fearn Natural Foods