Barcode: 0007203671902
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 118.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 28.2 g |
| of which sugars | 23.5 g |
| Fiber | 1.2 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Red tart pitted cherries, water, sugar, modified cornstarch, citric acid, erythorbic acid (to promote color retention), red 40.
Additives
e129
e315
e330
Related Products in Cooking Helpers
Pancake Shaker Mix
Tesco
C NOVA 4
Riz soufflé caramélisé
Alfalfa
E NOVA 4
Neapolitan-style pizza dough mix
Ooni
D NOVA 4
Baking Powder
Tesco - Stockwell & Co
NOVA 4
Asda cookies
Asda
E NOVA 4
Low Sugar Chocolate Brownie Mix
Skinny
NOVA 4
UK Banana Bread Mix
Creative Nature
Fruity Flapjack Cookies
Tesco Finest
NOVA 4
Special Chicken Fry Mix (Hot & Spicy)
Indus
E NOVA 4
Protein Pancake Mix Cookies & Cream
MyProtein
NOVA 4
Protein Pancake Mix
MyProtein
NOVA 4
Special chicken fry mix
Tropics
E NOVA 4