Barcode: 0850005941064
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 8.5 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 2.2 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Certified organic raw kombucha (pure water, wild kombucha culture, organic black tea*, organic green tea*), organic hibiscus*, all-natural sweetener* (organic erythritol), cherry extract (all-natural flavour), kakadu plum extract (all-natural flavour), all - natural organic stevia sweetener* (steviol glycosides).
Additives
e960
e968
Related Products in Beverages
Palais Des Thés Pure Indulgence Icy Mint Green Tea, 20 Tea Bags
La Menthe Glaciale
B NOVA 4
Limonade Myrtille Sauvage 75CL
Jean d'Audignac
D NOVA 4
Thé Des Amants
Palais Des Thés
B NOVA 4
Limonade Artisanale Violette
Jean d'Audignac
D NOVA 4
Limonade Artisanale Cerise Griotte
Jean D'audignac
D
Pur jus de pomme golden reinette
Jean d'Audignac
E
Limonade Artisanale Framboise
D NOVA 4
Limonade Artisanale Mandarine
Jean D'audignac
E NOVA 4
Grand Yunnan Imperial
Palais Des Thes
B
Limonade Nature 75CL
Jean d'Audignac
E NOVA 4
Cocktail multifruits
Jean D'Audignac
D NOVA 3
Thé des Songes «oolong»
Palais Des Thés
B