Barcode: 0850055550582
Cherry Pomegranate
by Smash Food’s
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 156.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 37.5 g |
| of which sugars | 25.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
DARK SWEET CHERRIES, POMEGRANATE JUICE FROM CONCENTRATE, DATES, CHIA SEEDS, LEMON JUICE CONCENTRATE, FRUIT PECTIN, ROWANBERRY EXTRACT
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Orangina et sa pulpe.
Orangina, Schweppes
D NOVA 4
Coquillettes
Fiorini
A NOVA 1
Orangina et sa pulpe
Orangina, Orangina Schweppes
D NOVA 4
Purée nature
Saint eloi, bouton d'or
B NOVA 4
Cornichon aigres-doux
Bouton D'or
C NOVA 3
Orangina
Orangina
D NOVA 4
Riz long grain incollable et qualité supérieure
Saint Eloi
B NOVA 1
Orangina
Orangina
E NOVA 4
Nouilles 500 g
Fiorini, Les Mousquetaires, Sélection des Mousquetaires
A NOVA 1
Orangina Light
Orangina
C NOVA 4
Dattes
Paquito
B NOVA 1
Miss O! - Orangina et sa pulpe!
MISS O
NOVA 4