Barcode: 0019646005980
Cherry Pretzels
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
100 natural
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 1,620.0 kcal |
| Fat | 66.7 g |
| of which saturated | 55.6 g |
| Carbohydrates | 244.0 g |
| of which sugars | 156.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 11.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
YOGURT COATING 9 SUGAR, PALM KERNEL OIL, REDUCED MINERAL, WHEY POWDER, WHOLE MILK SOLIDS, YOGURT POWDER [CULTURED WHEY PROTEIN CONCENTRATE AND CULTURED SKIM MILK], SOY LECITHIN [EMULSIFIER], ARTIFICIAL COLOR [TITANIUM DIOXIDE], SALT, LACTIC ACID, NATURAL
Allergens
gluten
Additives
e171
e270
e322
e322i
Related Products in Undefined
Mega Smoked Ham & Cheese Sandwich on Classic White Bread
Market Sandwich
D NOVA 4
Rice Pasta with Dried Cheddar Cheese
Annie's
D NOVA 4
Pancake & Waffle Mix
Food Town Stores Inc.
NOVA 3
Real Bacon Bits
Hormel, Hormel Foods Llc
E NOVA 4
Complete Pancake Mix
Meijer
E NOVA 4
Margarine
Land O Lakes
E NOVA 4
Unsweetened Applesauce
Simple Truth Organic
B NOVA 1
Sliced Pears
Del Monte Foods.
A NOVA 4
Unroll And Bake Pie Crusts
Kroger
E NOVA 4
Country Style Baked Beans
Bush's Best
C NOVA 4
White Enriched Bread
Signature Kitchens, Safeway Inc.
C NOVA 4
Shredded Mild Cheddar Cheese
Food Lion, Food Town Stores Inc.
E NOVA 4