Barcode: 0018303005035
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 225.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 45.0 g |
| of which sugars | 45.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Michigan cherries, raspberries, cane sugar, lemon juice, pectin.
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Key food, sliced peaches
Key Food
A NOVA 1
Pure Olive Oil
Key Food
B NOVA 2
Key food, blueberries
Key Food
A NOVA 1
Key food, vegetable oil
Key Food
C NOVA 2
Key food, 100% pure orange juice
Key Food, Key Food Stores Co-Operative Inc.
D NOVA 4
Key food, mandarin oranges
Key Food
B NOVA 3
Extra Virgin Olive Oil
Key Food
B NOVA 2
Sauerkraut
Key Food
C NOVA 3
Key food, peanut oil
Key Food
C NOVA 2
Key food, berry medley
Key Food
A NOVA 1
Key food, tomato puree
Key Food
A NOVA 1
Key food, hazelnut spread
Key Food
E NOVA 4