Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 492.4 kcal |
| Fat | 26.8 g |
| of which saturated | 19.9 g |
| Carbohydrates | 55.8 g |
| of which sugars | 1.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 4.7 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
ripejuicy cherries and coconut lusciously double dipped in old gold rich dark chocolate contains: dark chocolate (45%), coconut (15%), glace cherries (10%). ingredients sugar, cocoa mass, coconut (contains sulphites glace cherries (cherries. wheat glucosesyrup colour 153) acidity regulator (330 wheat glucose syrup, sweetened condensed milk vegetable fat, cocoa butter milk souds cocoa powder gelatine, invert sugar, emulsifiers (soy lecithin, 476), colours (120. 160(c), flavours, meneral salts 500 559 dark chocolate contains cocoa solids 43%. allergen statement: contains milk, wheat glucose syrup, sulphites and soy. may contain traces of wheat, peanuts and tree nuts.
Additives
Related Products in Snacks
Pellets de trigo para freir
Czekolada mleczna z nadzieniem o smaku karmelowym
Goplana
Doritos
Doritos
Toffino creamy
Goplana
Toffino Choco
Goplana
Cheetos Chrupki cebulowe
Cheetos
Delicadore latte macchiato
Pryncytorcik
Dr Gerard
Chrupki kukurydziane orzechowe.
Hyper
Chipsy ziemniaczane o smaku papryki.
Lay's,Frito Lay Poland
8 mini bars
Hibbi
Wafle przekładane nadzieniem o smaku krówkowym
Danopol