Barcode: 20294342
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 550.0 kcal |
| Fat | 35.0 g |
| of which saturated | 3.2 g |
| Carbohydrates | 51.0 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 5.5 g |
| Salt | 1.1 g |
Ingredients
Chips de pommes de terre ondulées, Ingrédients: 64,9% pommes de terre, 34% huile de tournesol, 1,1% sel, Traces éventuelles de céréales contenant du gluten, de lait, de céleri et de moutarde, A conserver à l'abri de la chaleur et de l'humidité, Après ouverture, bien refermer l'emballage et consommer dans les 24 heures,
Related Products in Snacks
Dark chocolate covered candied orange peel
E NOVA 4
Dark chocolate almond
E NOVA 4
Dark chocolate
E NOVA 4
Marshmallows
Wegmans
E NOVA 4
Eggnog almonds
E NOVA 4
Dark chocolate snowman
E NOVA 4
Turtles
E NOVA 4
Mountain trail mix peanuts
E NOVA 4
Mega-chunk rainbow chip cookies
E NOVA 4
Coconut chips, coconut
D
Rainbow Chip Mega-Chunk Cookies
Wegmans
E NOVA 4
Peanuts, chocolate candies, raisins, almonds & cashews mountain trail mix, peanuts, chocolate candies, raisins, almonds & cashews
E NOVA 4