Barcode: 3336971812012
Chips extra craquantes (maxi format)
by Vico
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
no palm oil
nutriscore
nutriscore grade c
potatoes from france
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 517.0 kcal |
| Fat | 34.0 g |
| of which saturated | 2.9 g |
| Carbohydrates | 45.0 g |
| of which sugars | 0.6 g |
| Fiber | 4.3 g |
| Proteins | 5.7 g |
| Salt | 1.1 g |
Ingredients
Pommes de terre, huiles végétales, sel
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Nouilles aux oeufs
Auchan
B NOVA 3
Super Juicy Corn Kernels
McCain
B Eco-Score A
Haricots blancs à la tomate
Pouce
A NOVA 4
Litchis au sirop léger
Auchan
B NOVA 3 Eco-Score A
Haricots verts coupés extra fins persillés BIO 72 cl
Saint eloi
A NOVA 3
Creamy Peanut Butter
Simply Jif
C NOVA 4 Eco-Score E
Fourrés chocolat noisette
Auchan,Auchan Bio
D NOVA 4 Eco-Score B
Pineapple slices in pineapple juice
Food Club
A NOVA 1
Graines de Tournesol
Carrefour BIO,Carrefour
A NOVA 1 Eco-Score A
Figues lerida
Netto
C NOVA 1 Eco-Score B
Tomacouli
Panzani
A NOVA 1
MisterCHOC Dragierte Haselnüsse
MisterCHOC
E NOVA 4 Eco-Score C