Barcode: 4927367105444
Chips extra craquantes natures
by U
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
nutriscore
nutriscore grade c
potatoes from france
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 540.0 kcal |
| Fat | 34.0 g |
| of which saturated | 2.7 g |
| Carbohydrates | 50.0 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 4.9 g |
| Proteins | 6.1 g |
| Salt | 1.1 g |
Ingredients
Pommes de terre (France) 64,9%, huile de tournesol 34%, sel.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Pains BRETZEL Céréales & Pavot
Brioche Pasquier
D NOVA 4
Cereal Choco Krispis
Kellogg's
D NOVA 4
Frutos Secos
Frit Ravich
A NOVA 3
chicorée soluble nature
leroux
NOVA 1
Frisch und Streichzart Kräuter
D NOVA 4
Pistachios roasted & salted
Yello's
NOVA 3
Ready salted crisp
Walkers
C NOVA 3
casarecce
día
A
Aceitunas aliñadas
El Cultivador
D NOVA 4
Canola oil cooking spray
B NOVA 2
Frijoles refritos negros
Verde Valle
B NOVA 4
Nat miel & Amandes
Nestlé
B NOVA 4