Barcode: 3564700786130
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 505.0 kcal |
| Fat | 30.1 g |
| of which saturated | 2.5 g |
| Carbohydrates | 49.8 g |
| of which sugars | 0.6 g |
| Fiber | 4.8 g |
| Proteins | 6.3 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Pommes de terre 69,2%, huile de tournesol 29,5%, sel. Traces de lait, de gluten, de soja, de moutarde et d'arachides.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Spinat-Spätzle
Settele
C NOVA 3
Pumpernickel
Kronenbrot
C NOVA 3
Eier-spätzle
Settele
C
Rucola-Süßkartoffel-Ecken
Avita
C NOVA 4
Sonnenblumen Brot
Kronenbrot
B NOVA 3
Eierspätzle Settele Knöpfle
Settele
C NOVA 3
Gemüse-Schnitzel
Avita
C NOVA 4
schwarzbrot
Kronenbrot
C
Spätzle - G'schabte Spätzle
Settele
C NOVA 3
Knusper-Gemüse-Nuggets
AritA
D NOVA 4
Spätzle
Settele
C NOVA 3
Schupfnudeln Kartoffel Nudeln
Settele
C