Barcode: 4306188005889
Chips gesalten
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 522.0 kcal |
| Fat | 33.0 g |
| of which saturated | 3.0 g |
| Carbohydrates | 49.0 g |
| of which sugars | 0.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 5.7 g |
| Salt | 1.5 g |
Ingredients
Kartoffeln, pflanzliche Öle (Sonnenblume, Raps in veränderlichen Gewichtsanteilen), Speisesalz.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
100% orange juice from concentrate, orange
Tropicana
C NOVA 4
Spray extra virgin olive oil
Fratelli Mantova Fu Vincenzo
B NOVA 2
Aceite Extra Virg
HAUGEN-GRUPPEN AS
C
Flavored blend of apple, white grape and ruby red grapefruit juices from concentrate, ruby red grapefruit
E NOVA 4
Sliced British Brussels Sprouts
M&S Food
B NOVA 3
Love Crunch Dark Chocolate Macaroon Granola
Nature's Path Organic
D NOVA 4
Organic spray extra virgin olive oil
B NOVA 2
Ybarra Oliven Olje 0,5l
HAUGEN-GRUPPEN AS
Spray extra virgin olive oil
Fratelli Mantova Fu Vincenzo
NOVA 4
Sundried tomato paste
E NOVA 3
Tagliatelle
Sainsburys
A NOVA 1
100% apple juice from concentrate, apple
C NOVA 4