Barcode: 6130336003483
Chips goût Harissa
by mahboule
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
halal
allergie au arachides
pomme de terre 100 naturel
Available in
algeria
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 524.0 kcal |
| Fat | 33.0 g |
| of which saturated | 12.2 g |
| Carbohydrates | 49.4 g |
| of which sugars | 0.9 g |
| Fiber | 4.6 g |
| Proteins | 5.1 g |
| Salt | 1.4 g |
Ingredients
Pommes de terre, Huile végétale, Arôme (Sel, Farine de Blé, Épices, Glutamate Monosodique (Exhausteur de Goût, Sucre, Ail), Diacétate de Sodium (Arômes, Acide Citrique, Acide Malique, Dioxyde de silicium, Huile végétale, 5'-ribonucleotide disodique, Acide Lactique, Lactate de Calcium, Extrait de Paprika).
Additives
e160c
e262
e262ii
e270
e296
e327
e330
e621
e635
Related Products in Snacks
Morrison’s croissants
Morrisons,
E NOVA 4
Milk chocolate raisins
Morrisons
NOVA 4
Shortbread
Morrisons
E NOVA 4
The Best all butter fudge
Morrison’s
E NOVA 4
Disgestives
Morrisons
E NOVA 4
Morrisons all butter stem ginger cookies
Morrisons
E NOVA 4
Brownies
Morrisons
E NOVA 4
Chocolate digestive biscuits
Morrisons
E NOVA 4
Quadruple chocolate cookies
Morrisons
E NOVA 4
Salted Caramel Fudge
Morrisons
E NOVA 4
All Butter Brioche Loaf
Morrisons
E NOVA 4
Free from Raspberry macaroon slice
Morrisons
E NOVA 4