Barcode: 8718754502139
Chips Handcooked Barbecue
by Tra'fo Chips
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
nl bio 01
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 533.0 kcal |
| Fat | 38.0 g |
| of which saturated | 4.3 g |
| Carbohydrates | 38.0 g |
| of which sugars | 0.9 g |
| Fiber | 4.0 g |
| Proteins | 5.0 g |
| Salt | 2.0 g |
Ingredients
Pommes de huile de tournesol*, farine de mais*, sel 1%, arômes naturels, glucose*, oignons*, extrait de levure*, ail* *de issue biologique
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Pineapple Power
The Hain Celestial Group Inc., BluePrint
C NOVA 1
Lemon Reset
The Hain Celestial Group Inc., BluePrint
C NOVA 1
Organic Granola
Café Fanny
C NOVA 3
Organic granola flaxseed
C NOVA 3
Organic Vegetable & Fruit Drink
The Hain Celestial Group Inc.
B NOVA 1
Organic granola cran-coconut
D NOVA 3
Stay Golden
The Hain Celestial Group Inc., BluePrint
B NOVA 1
Organic Vegetable & Fruit Drink
Blueprint
C NOVA 1
Blueprint, Beet Goes On, Vegetable & Fruit Drink
The Hain Celestial Group Inc.
C NOVA 1
Beet Blast
The Hain Celestial Group Inc., BluePrint
C NOVA 1
Blueprint, Organic Vegetable & Fruit Drink Blend, Motion Potion
The Hain Celestial Group Inc.
B NOVA 4
Blueprint, Grass Monkey, Organic Vegetable & Fruit Drink Blend, Kale, Banana, Spinach, Romaine, Apple, Parsley
The Hain Celestial Group Inc.
C NOVA 1