Barcode: 20768041
Chips Kettle Cooked Barbecue Style
by Crusti croc
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 501.0 kcal |
| Fat | 27.0 g |
| of which saturated | 2.5 g |
| Carbohydrates | 55.0 g |
| of which sugars | 4.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 6.0 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Pommes de terre, huile de tournesol, sucre, arôme naturel, sel, miel, épices, ingrédient fumé (dextrose), oignon en poudre,viande de bœuf en poudre, tomate en poudre, colorant (extrait de paprika) acidifiant (acide citrique), ail en poudre,
Additives
e160c
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Tranquility trail mix
D NOVA 4
Keto Friendly White Bread
L'oven Fresh
A NOVA 4
Roasted Salted Sunflower Kernels
Southern Grove, Aldi
B NOVA 3
Sweet keto salad topping
Tuscan Garden
C NOVA 4
Raw Cashews
Simply Nature
NOVA 1
Raisin Bran
Millville
NOVA 3
Chickpea Rotini
Simply Nature
NOVA 1
Brown Rice
B NOVA 3
Restaurant-style guacamole Chipotle
B NOVA 1
Olive Oil Cooking Spray
Carlini
B NOVA 4
Southwest Restaurant-Style Guacamole
Oak Street Deli
A NOVA 3
Pear Slices
Sweet Harvest
A NOVA 1