Barcode: 3336971805052
Chips L'Ancienne 30g
by vico
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
no preservatives
made in france
no artificial colors
no colorings
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 553.0 kcal |
| Fat | 39.0 g |
| of which saturated | 3.3 g |
| Carbohydrates | 43.0 g |
| of which sugars | 0.6 g |
| Fiber | 4.1 g |
| Proteins | 5.4 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Pommes de terre, huile de tournesol, sel.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Hunky Dorys Cheddar Cheese and Spring Onion Crisps
Hunky Dorys
C NOVA 4
Strawberry Jam
Follain
D
Buffalo Flavour Potato Crisps
Hunky Dorys
E NOVA 4
Mandarin marmalade
D NOVA 4
STRAWBERRY
FOLLAIN
B NOVA 4
Orange Marmalade 370G
Follain
D NOVA 4
Nichts als Früchte
Folláin
C NOVA 4
Follain Jam Extra Fruit, Gooseberry
Follain
D NOVA 4
Cheddar cheese & spring onion
D NOVA 4
Folláin Nothing But Fruit Apricot
Folláin
C NOVA 4
Irish tomato relish
C NOVA 4
Sour Cream & Onion
Hunky Dorys
D NOVA 4