Barcode: 3760312320001
Chips la 76
by La 76
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
no preservatives
no colorings
saveurs de normandie
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 564.0 kcal |
| Fat | 35.0 g |
| of which saturated | 3.0 g |
| Carbohydrates | 47.0 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 3.3 g |
| Proteins | 7.2 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
Pommes de terre 72%, huile de tournesol 27%, sel de Camargue 0,5%
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Premium trail mix
deLISH, De Good & Lish
D NOVA 3
100% Juice Prune Juice
Good & Delish, Walgreens Co.
D NOVA 1
Whole Cashews
Nice
C NOVA 4
Apple juice from concentrate
E NOVA 1
Nice!, concord grape jelly, concord grape
Nice, Walgreen Co.
D NOVA 4
Nice!, crunchy peanut butter, peanut
Nice, Walgreen Co.
C NOVA 4
Nice!, 100% juice, orange
Nice, Walgreens Co.
E NOVA 1
Roasted Whole Cashews
Nice!
B
Hamburger Buns
Nice!
D NOVA 4
100% pure canola oil
B NOVA 2
Vegetable oil
Nice!
C NOVA 2
Peanuts
Nice!
C NOVA 4