Barcode: 3451240000010
Chips lebon
by Chips Lebon
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
no preservatives
no colorings
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 563.0 kcal |
| Fat | 37.1 g |
| of which saturated | 5.7 g |
| Carbohydrates | 49.2 g |
| of which sugars | 0.3 g |
| Fiber | 3.6 g |
| Proteins | 6.3 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
POMMES DE TERRE - HUILE DE TOURNESOL - SEL
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
All natural peanut butter
C NOVA 3
Mariani, mediterranean apricots
Mariani
D NOVA 3
All natural unsalted peanut butter
Teddie
A NOVA 1
Smooth Peanut Butter
Teddie
NOVA 3
dried pitted plums
Mariani
C
California Raisins
Mariani
D NOVA 3
Smooth Peanut Butter
TEDDIE
C NOVA 3
All natural peanut butter
C NOVA 2
Organic sun dried unsulfured malatya apricots
Mariani
C NOVA 1
All Natural Super Chunky Peanut Butter
Teddie
B NOVA 3
Pitted prunes
Mariani
C
Smooth Unsalted Peanut Butter
Teddie
A NOVA 1