Barcode: 3513851560830
chips légumes
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
organic
eu organic
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 519.0 kcal |
| Fat | 37.0 g |
| of which saturated | 3.2 g |
| Carbohydrates | 35.0 g |
| of which sugars | 26.0 g |
| Fiber | 11.0 g |
| Proteins | 4.7 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Légumes 62% (panais, carotte, patate douce, betterave) en proportions variables, huile de tournesol, sel de mer.
Related Products in Snacks
Milk Chocolate/Crisp Butter Toffee, Milk Chocolate/Crisp Butter
Skor
E NOVA 4
Mr. Goodbar
Hershey's
E NOVA 4
Candy In A Crunchy Shell
Reese's
E NOVA 4
Peanut butter cups
E NOVA 4
Peppermint Pattie
York
E NOVA 4
Whatchamacallit King Size
Hershey
E NOVA 4
Coconut & Almond Chocolate Candy Bar
Almond Joy
E NOVA 4
Rolo, chewy caramel in milk chocolate
E NOVA 4
Candy coated milk chocolate
E NOVA 4
Special Dark
Hershey's
E NOVA 4
5th Avenue
Hershey
E NOVA 4
2 peanut butter cups
Reese s
E NOVA 4