Barcode: 3497917000006
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 544.0 kcal |
| Fat | 34.0 g |
| of which saturated | 3.1 g |
| Carbohydrates | 51.0 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 6.0 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
Pommes de terre (France) (65%), huile de tournesol, sel. Fabriqué dans un atelier qui utilise : gluten, lait, céleri, moutarde. Conditionné sous atmosphère protectrice. A conserver à l'abri de la chaleur et de l'humidité.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Yellow Fefferoni Mild Peppers
Benino Fine Foods
NOVA 3
Prunes
Hiltona
C NOVA 1
Jellied Cranberry Sauce
NOVA 3
Plant-based Schnitzels
Plantein
A NOVA 4
Glaće Cherries
Winn
D NOVA 4
Chia seed
NOVA 1
Stone baked pizza bases
turkish bakeries
C NOVA 4
Hank's, Jam, Raspberry
Hank's Brands Pty Ltd.
D NOVA 3
Traditional pizza bases
Turkish Bakeries
B NOVA 4
Organic sourdough spelt
Healthybake
A NOVA 3
Cranberry classic Light
ocean spray
C NOVA 4
Hommus Dip
NUFFIN
C NOVA 3