Barcode: 8718754502399
Chips Meersalz
by Trafo
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
organic
eu organic
nl bio 01
Categories
Available in
france, germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 545.0 kcal |
| Fat | 36.0 g |
| of which saturated | 3.4 g |
| Carbohydrates | 47.0 g |
| of which sugars | 1.2 g |
| Fiber | 5.1 g |
| Proteins | 5.1 g |
| Salt | 0.9 g |
Ingredients
Kartoffeln, Sonnenblumenöl, Meersalz (0,9%), Rosmarinextrakt, Ascorbinsäure.
Additives
e392
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
PIEROGI mit Sauerkraut-Speck-Füllung
KULJANKA
C NOVA 4
Himbeere Fruchtaufstrich
Deluxe
D NOVA 4
Pumpkin pesto
Baresa, Lidl
D NOVA 3
Crunchy Muesli Fruit
Crownfield
D NOVA 4
Canónigos
Lidl
A NOVA 1
Chleb pszenno-żytni z nasionami słonecznika i sezamu oraz siemieniem lnianym.
Tastino,Lidl
C NOVA 4
Steinofen Ciabatta Paprika
Chef Select
D NOVA 4
Escalope panado vegetariano
My Best Veggie
C NOVA 4
Crunchy muesli choco & nuts
Crownfield
D NOVA 4
405689116875
Lidl, My Best Veggie
B NOVA 4
Gegrillter Kürbis
Baresa, Lidl
C NOVA 3
Schwarze Johannisbeere-Aufstrich - Confiture de cassis
Deluxe
D NOVA 4