Barcode: 8013455900018
Chips Mela
by Le Fruttine
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 1
Labels
no flavors
Categories
Available in
italy
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 358.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 80.0 g |
| of which sugars | 65.0 g |
| Fiber | 15.0 g |
| Proteins | 1.3 g |
| Salt | 0.9 g |
Ingredients
Mela, Acidificante: Acido Citrico. Antiossidante: Acido Ascorbico
Additives
e300
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Crunchy Granola
Freshness Guaranteed
A NOVA 1
LABIKA SUPER MUESLI
D
Grandes tranches céréales & graines
La Boulangère
C NOVA 4
Confitures Quetsches Mirabelles
Comptoir des Confitures
D NOVA 3
Gnocchi à Poêler Extra Gorgonzola Noix
Lustucru
C NOVA 4
Tartines spéciales campagne
La Boulangère
C NOVA 4
Légumes du jardin et boeuf
Hero baby
A NOVA 3
Aardappelkroketjes
C NOVA 4
Salade de fruits Festival
Fresh Garden
A NOVA 1
Pain De Mie Complet
La Boulangère
A NOVA 4
Mieszanka studencka
GorzkoiSłodko
E NOVA 3
Roti kerrie
Verstegen
NOVA 1