Barcode: 7616800817088
Chips Natur
by M Budget
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
carbon footprint
carbon footprint
carbon footprint
carbon footprint
carbon footprint
carbon footprint
carbon footprint
carbon footprint
carbon footprint
carbon footprint
Categories
Available in
switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 537.0 kcal |
| Fat | 35.0 g |
| of which saturated | 3.0 g |
| Carbohydrates | 47.0 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 3.0 g |
| Proteins | 7.0 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
Kartoffeln, Sonnenblumenöl, Kochsalz.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Whole raw almonds
Dsd Merchandisers, D.S.D. Merchandisers Inc.
A
Whole Grain Sourdough Bread
Z-Best
D NOVA 3
Borealis, Anadama Bread
Bodacious Breads Inc.
C NOVA 3
Pita bread
B NOVA 3
Almonds Roasted & Salted
Dsd Merchandisers, D.S.D. Merchandisers Inc.
B NOVA 3
Whole Grain Bread
Z-Best Bakery
A NOVA 4
Whole Grain Bread
Z-Best
D NOVA 3
Roasted & Salted Pistachios
D.S.D. Merchandisers Inc.
B NOVA 3
Prince edward medley
Prince, Veggie Values
A NOVA 1
Dsd merchandisers, dried cranberries
Dsd Merchandisers, D.S.D. Merchandisers Inc.
D NOVA 3
Organic Vanilla Extract
4 fl oz
NOVA 1
Almonds (slivered)
Dsd Merchandisers
A NOVA 1