Barcode: 26036311
Chips Nature
by Drizz
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
nutriscore
nutriscore grade c
with sunflower oil
Categories
Available in
france, serbia
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 526.0 kcal |
| Fat | 31.0 g |
| of which saturated | 2.5 g |
| Carbohydrates | 55.0 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 6.1 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
Pommes de terre 68,2%, huile de tournesol 30,6%, sel 1,2%,
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Great Guacamole Mix
Mccormick, Mccormick & Co. Inc.
E NOVA 4
The allens, sunshine, seasoned southern style collard greens
The Allens
C NOVA 4
Mild great guacamole mix
Mccormick
NOVA 4
Sweet Peas
Allens
A NOVA 3
Mixed short cut green beans
A NOVA 3
Allens, sunshine, seasoned southern style kale
Allens
C NOVA 4
The allens, sunshine, seasoned southern style turnip greens
The Allens
C NOVA 4
The allens, sunshine, diced rutabagas
The Allens
A NOVA 3
Crisp Crunchy Crisps Pea & Chickpea Snacks
Trader Joe's
D NOVA 4
Whole potatoes
Del Monte Foods Inc.
B
Seasoned southern style
The Allens
C NOVA 4
Allens, sunshine, seasoned southern style mustard
Allens
C NOVA 4