Barcode: 3168930003809
Chips nature
by Lay's
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
no preservatives
no artificial colors
no palm oil
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 541.0 kcal |
| Fat | 34.0 g |
| of which saturated | 2.7 g |
| Carbohydrates | 52.0 g |
| of which sugars | 0.3 g |
| Fiber | 4.4 g |
| Proteins | 6.1 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Pommes de terre, huiles végétales 34 % (tournesol, colza), sel.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Café Molido Natural
Carrefour
C
Café Molido Mezcla
Carrefour
C NOVA 1
Aceituna manzanilla anchoa sal -35% s/pote
Carrefour
D NOVA 4
Azafran en rama
Carrefour
Aceituna manzanilla de anchoa s/poten
Carrefour
D NOVA 4
Soja y coco
Carrefour
A NOVA 4
Aceite De Oliva Virgen Extra Hojiblanca
Carrefour BIO
B NOVA 2
Aceite De Oliva Virgen Extra Picual
Carrefour BIO
B NOVA 2
Café Descafeinado
Carrefour
C NOVA 3
Café Molido Tueste Natural
Carrefour
C
Aceite De Oliva Virgen Extra Arbequina Cristal
Carrefour BIO, Carrefour
B NOVA 2
Edamame vainas de soja
Carrefour
A