Barcode: 3168930010630
Chips nature
by Lay's, Lays
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
no preservatives
green dot
no colorings
nutriscore
nutriscore grade c
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 551.0 kcal |
| Fat | 34.0 g |
| of which saturated | 4.2 g |
| Carbohydrates | 53.0 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 4.2 g |
| Proteins | 6.3 g |
| Salt | 1.1 g |
Ingredients
potatoes, vegetable oils 34% (sunflower, rapeseed, in varying proportion), salt,
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Pasta Integral De Amendoim Amendo Power
Da Colônia
A NOVA 1
Arroz Integral
Zaeli
NOVA 1
Aveia em flocos finos
Zaeli
A
Goiabada
Nolasco
NOVA 3
Amendo Power Crunchy
DaColônia
A NOVA 1
Óleo de coco
Doce de morango e maçã cremoso
Aurea
D NOVA 4
Farofa de mandioca
Zaeli
D NOVA 4
Pasta de Amendoim Dacolônia Amendo Power Zero Açúcar
DaColônia
NOVA 1
Misso
Hinomoto
Azeitonas verdes com caroço
Rivoli
NOVA 3
Granola
Zaeli
A NOVA 4