Barcode: 3250391592876
Chips nature - BIO
by Bouton d'or
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
organic
distributor labels
eu organic
fr bio 10
made in france
nutriscore
nutriscore grade c
ab agriculture biologique
selection intermarche
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 543.0 kcal |
| Fat | 35.0 g |
| of which saturated | 2.8 g |
| Carbohydrates | 47.0 g |
| of which sugars | 0.4 g |
| Fiber | 6.4 g |
| Proteins | 5.2 g |
| Salt | 1.1 g |
Ingredients
Pommes de terre* (63,9%), huile de tournesol* (35%), sel de mer (1,1%).
Allergens
celery
gluten
milk
mustard
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
ดีน่าสูตรน้ำตาลน้อย ลดไขมัน
ดีน่า,ดัชมิลล์,DNA,Dutch Mill
B
ลูกเดือยแห้ง
raitip,ไร่ทิพย์
B
Jasminreis
Orient Gourmet
B
Kokosnussmilch
Aroy-d
C NOVA 4
Ramen Noodles
Orient Gourmet
C NOVA 4
Lentilles
Raitip, ไร่ทิพย์
A
ถั่วแดงหลวง
ไร่ทิพย์,raitip
A
ดีน่าสูตรงาดำสองเท่า
ดัชมิลล์,dutch mill,DNA,ดีน่า
B NOVA 4
Органическая переработанная мякоть кокосового ореха
Foco
NOVA 4
Dutch mill mixed fruit juice
ดัชมิลล์,dutch mill
E NOVA 4
Haricots Mungo
ไร่ทิพย์,raitip
A
SOY BEAN
RAITIP
A NOVA 1