Barcode: 3701292400017
Chips Nature Classique
by THAAS
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 3
Labels
nutriscore
nutriscore grade a
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 460.0 kcal |
| Fat | 19.0 g |
| of which saturated | 1.9 g |
| Carbohydrates | 61.0 g |
| of which sugars | 0.6 g |
| Fiber | 5.6 g |
| Proteins | 7.5 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Pommes de terre françaises de Thaas, huile de tournesol, sel de Guérande
Related Products in Frozen Foods
Pepperoni Pizza
kirkland
D NOVA 4
Pizza au fromage
Kirkland
D NOVA 4
Tricolor cheese tortellacci
D NOVA 4
Breaded Cheese Ravioli
Perfect Pasta Inc.
C NOVA 4
Uncured Turkey Corn Dogs
Trader Joe's
D NOVA 4
Cheese Pizza
Kirkland Signature,Kirkland
D NOVA 3
Meat Round Ravioli
Perfect Pasta
D NOVA 4
Cheese Pizza with Breadcrumb Crust
Kirkland
D NOVA 4
Four cheese ravioli
D NOVA 4
Cheese Ravioli
Perfect Pasta
C NOVA 4
Pizza au pepperoni
Kirkland Signature
D NOVA 4
Agnolotti
Perfect Pasta Inc.
C NOVA 4