Barcode: 20961459
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 530.0 kcal |
| Fat | 30.8 g |
| of which saturated | 2.5 g |
| Carbohydrates | 54.8 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 4.2 g |
| Proteins | 6.2 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
64% pommes de terre, 35% huile de tournesol, 1% sel.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Mon pruneau pruneaux d' Agen
C NOVA 3
Pruneaux d'Agen dénoyautés
Maison Roucadil
C
Mon Pruneau
Carrefour
C NOVA 3
Figues Moelleuses
Maison Roucadil
C NOVA 3
Pain d'épice biscotté
Baramel
D NOVA 3
Figues moelleuses
Maison Roucadil
C NOVA 1
Pruneaux d'agen
Maison Roucadil
C
Pruneaux d'Agen entiers
Maison Roucadil
C NOVA 1
Pruneau Agen dénoyauté IGP
Maison Roucadil
C NOVA 1
Gingembre confit bio
BARAMEL
NOVA 3
Noix de Périgord
Maison Roucadil
A NOVA 1
Crème de pruneaux
Maison Roucadil, Plaisirs Nature
C NOVA 4