Barcode: 3258561239828
Chips Natures
by Belle France
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
no gmos
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 548.0 kcal |
| Fat | 34.8 g |
| of which saturated | 3.0 g |
| Carbohydrates | 50.9 g |
| of which sugars | 0.3 g |
| Fiber | 4.6 g |
| Proteins | 5.5 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
Pommes de terre, huile de tournesol (35 %), sel.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Büsli Kakaobohne
Büsli
D NOVA 3
Original Sourdough Crispbread
Peter’s Yard
C NOVA 3
Sahne Meerrettich Creme
Friedrichs
C NOVA 4
Frischer Bio Hafer Naturghurt Mango
Velike!
C NOVA 4
Pistazienkerne ohne Schale geröstet
K-Classic
C NOVA 1
Chips à base de pomme de terre goût crème aigre & oignon
Popchips
D NOVA 4
Frischer Bio Hafer Naturghurt Natur
Velike!
A NOVA 4
Frischer Hafer Naturghurt
Velike!
A NOVA 4
Hafer Naturjoghurt Schwarze Johannisbeere
Velike!
C NOVA 4
Müsli no nut
Büsli
D NOVA 3
Hafernaturghurt Vanille
Velike!
C NOVA 4
Müsli classic
Büsli
D NOVA 3