Barcode: 4250038947082
Chips noix de coco
by Clasen bio
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
organic
vegetarian
certified by ecocert
eu organic
vegan
de oko 001
ab agriculture biologique
Categories
plant based foods and beverages
plant based foods
fruits and vegetables based foods
snacks
salty snacks
sweet snacks
appetizers
fruits based foods
dried products
fruits
cooking helpers
dried plant based foods
tropical fruits
dried fruits
pastry helpers
coconuts
dried coconut
dried coconut chips
sugary cooking helpers
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 668.0 kcal |
| Fat | 62.5 g |
| of which saturated | 56.9 g |
| Carbohydrates | 12.1 g |
| of which sugars | 7.4 g |
| Fiber | 14.1 g |
| Proteins | 7.1 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Noix de coco* *Produit issu de l'agriculture biologique
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Pain Complet
Casino
C NOVA 4
Pain de seigle
Intermarché
C NOVA 4
Griotte
Dame Cerise
D NOVA 4
Juste après l'orage
Dame Cerise
D NOVA 4
Baguette provençale
C NOVA 4
Confiture de Noël
Dame Cerise
D NOVA 1
La baguette paysanne
Pain d'or
C NOVA 4
Pain au mais
C NOVA 4
Elixir Du Suédois Infusion Bio - 20 Sachets
Biofloral
B NOVA 4
Pain aux noix
Paindor
C NOVA 4
Confiture abricot à la vanille
Dame Cerise
D NOVA 4
Confiture de Framboise
Dame cerise
D NOVA 4