Barcode: 9501100014122
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 553.0 kcal |
| Fat | 35.3 g |
| of which saturated | 10.7 g |
| Carbohydrates | 53.3 g |
| of which sugars | 0.7 g |
| Fiber | 4.7 g |
| Proteins | 6.0 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
fresh potato, palm oil, natural chilli flavour, flavour enhancer (E621), salt, milk protein, soya, anti-caking agent (e552)
Allergens
milk
soybeans
Additives
e552
e621
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Dairy Free Buttery Spread
table lands
C NOVA 4
The BIG softy Giant White Sandwhich
mias bakery
A NOVA 4
Blood orange juice
Nippy's
NOVA 1
Sea salt & cracked pepper chips
Natural Chip Company,Snack Brands Australia
D NOVA 4
Lightly salted
The Natural Chip Co.
D NOVA 3
KETTLE CHIPS CHILLL 165GM
Kettle
D NOVA 4
Chilli Jam
Bundaberg
E NOVA 4
Sourdough baked flat bread
Kettle
C NOVA 3
Tricolore Tagliatelle
Guzz's Golden Pasta
A
Australian Apricot Jam
NOVA 4
Plain rye bread
C NOVA 3
White sandwich
C NOVA 3