Barcode: 9501100018304
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 590.0 kcal |
| Fat | 37.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 46.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 5.0 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
HYDROGENATED, NATURAL CHILLI FLAVOUR, PAPRIKA FLAVOUR PLAYOUR ENHANCER (E621 ALT MILK PROTEN SOYA CAKING AGENT (5552) ALLERGENINGREDIENTS CONTAIN MILK (LACTOSE) AND SOYA الوزن: ١٥٠ غ WEIGHT: 150 g من إنتاج مصنع الجفير للمواد . سلطنة عمان ؟ ص.ب. ١٨٤٢ ٢٤ ٢٤٨١١٠٨٤ روي هاتف : ٠٠٩٦٨٢٤٨١١٦/١٨ مكس : ٠٠٩٦٨٢٤٨١٣٧٧١ A PRODUCT OF AL JUFAIR FOOD INDUSTRY.LLC P.O. BOX 1842, RUWI 112, SULTANATE OF O R
Allergens
milk
Additives
e621
Related Products in Snacks
Biskitop, Wafer Sticks, Assorted
Family Food Company Inc.
E NOVA 4
Curry chicken snack break
C NOVA 4
Lychee popping candy
Family Food Company Inc.
D NOVA 4
Chicken snack break
B NOVA 4
Wafer Sticks Vanilla
Biskitop
E NOVA 4
Halved pecans
D NOVA 1
Marukawa, bubble gum
Marukawa Conf. Co. Ltd.
D NOVA 4
Chocolate Chunk Cookies
Trader Joe's
E NOVA 4
El Paraiso, Casero Triangle Chips
El Paraiso Mexican Food Prod
C NOVA 3
Chocolate snack
E NOVA 4
Sweet Gherkins
Mrs. klein's
E NOVA 4
Popping candy
Family Food Company Inc.
D NOVA 4