Barcode: 8410564001085
Chips onduladas
by Frit Ravich
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
Categories
Available in
france, spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 550.0 kcal |
| Fat | 36.0 g |
| of which saturated | 3.9 g |
| Carbohydrates | 49.0 g |
| of which sugars | 0.6 g |
| Fiber | 3.7 g |
| Proteins | 5.7 g |
| Salt | 1.8 g |
Ingredients
Patatas,aceite de girasol, sal
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Spreelese
Lausitzer
A NOVA 3
Sesam Vollkornknäckebrot
Linda natura
B NOVA 3
Vollkorn-Knäcke Sesam
linea natura
C NOVA 3
Apfelmus
Lausitzer
C NOVA 3
Apfelmus
Lausitzer
C NOVA 3
Aprikose Konfitüre extra
D
Pflaumen
Lausitzer
C NOVA 3
Vollkorn-Knacke Roggen
linea natura
D NOVA 3
Roggen Bio Vollkorn Knäcke
Linea natura
B NOVA 3
Apfelmark
Lausitzer
A NOVA 1
Sauerkirsche
Rokoma
D NOVA 4
🍓Erdbeeren Glas/ Lausitz
Lausitz, Lausitzer
C NOVA 3