Barcode: 8410564001788
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 538.0 kcal |
| Fat | 35.0 g |
| of which saturated | 3.4 g |
| Carbohydrates | 48.0 g |
| of which sugars | 1.3 g |
| Fiber | 4.2 g |
| Proteins | 6.2 g |
| Salt | 1.9 g |
Ingredients
Patatas seleccionadas, aceite de girasol y aroma de jamón [harina de arroz, aromas, sal, potenciador del sabor (E-621), proteína vegetal hidrolizada, levadura en polvo, extracto de levadura, extracto de especias]. Puede contener gluten y leche.
Additives
e621
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Ready-To-Eat Meal Thai Tom Yum Noodle Soup
Miracle Noodle
B NOVA 3
Vegan pho shirataki konjac noodles with an aromatic traditional vietnamese broth
Miracle Noodle
NOVA 4
angel hair style
MIRACLE NOODLE
A NOVA 1
Plant Based Organic Noodles, Spaghetti Style
Miracle Noodle Plant Based Noodles
A NOVA 4
Spinach
A NOVA 1
Miracle Rice, Plant Based Rice
Miracle Rice
B NOVA 1
Spaghetti
Miracle Noodle
A NOVA 1
Garlic & herb shirataki pasta
Miracle Noodle
A NOVA 1
Tomato Sauce
Alessandro's
C NOVA 3
Capellini shirataki pasta guilt free noodles, capellini
A NOVA 1
Plant Based Noodles, Ziti Style
Miracle Noodle, Miracle Noodle Plant Based Noodles
A NOVA 1
Plant Based Noodles, Fettuccine Style
Miracle Noodle, Miracle Noodle Plant Based Noodles
A NOVA 1