Barcode: 2006050026814
Chips ondulées nature
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
nutriscore
nutriscore grade c
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 527.0 kcal |
| Fat | 31.0 g |
| of which saturated | 2.5 g |
| Carbohydrates | 54.0 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 6.1 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
pomme de terre 68,1%, huile de tournesol 30,7%, sel 1,2%
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Poires williams
St Mamet
C NOVA 4
Zucchine alla brace
AgriFood
C NOVA 3
Abricots Pelés
St Mamet
C NOVA 3
Pêches avec jus naturel
St Mamet
C NOVA 3
Cerise Bigarreau
St Mamet
B NOVA 4
Twist au jus de citron
Tourtel
C NOVA 4
Abricots Pelés
St Mamet
C NOVA 3
Tourtel - 27,5cl tourtel twist ora sanguine - 0.00 degre alcool
Tourtel
NOVA 4
Abricots de Méditerannée
St Mamet
C NOVA 4
Pêches Au Sirop Léger
St Mamet
C NOVA 3
Salade de fruits
St Mamet
C NOVA 3
Pêches 🍑avec jus naturel
St Mamet
C NOVA 3