Barcode: 8718754500371
Chips Orientale
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
organic
vegetarian
eu organic
nl bio 01
Categories
Available in
netherlands
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 478.0 kcal |
| Fat | 21.1 g |
| of which saturated | 2.6 g |
| Carbohydrates | 71.6 g |
| of which sugars | 11.0 g |
| Fiber | 1.3 g |
| Proteins | 3.7 g |
| Salt | 1.8 g |
Ingredients
tapioca starch*, potato*, sunflower oil*, sugar*, salt, chilli powder*, yeast extract*, garlic powder*, ginger powder*, black pepper*, coriander powder*, lemongrass powder*
Related Products in Snacks
Galette Frangipane 6P.
E.Leclerc, Leclerc
E NOVA 4
Pièce en chocolat
Favorina, Lidl
E NOVA 4
Mini Cakes Fraise
Sondey
D NOVA 4
Mini fourrés cœur chocolat
Sondey
E NOVA 4
Favorina Pralinen, Magermilchcreme & Crisp
Favorina
E NOVA 4
Captain Rondo Cacao
Lidl, Sondey
E NOVA 4
Knusperkugeln Haselnusscreme Crisp Vollmilch
Favorina,Lidl,Witor's
E NOVA 4
Edelmarzipan-Brot Zartbitter
Favorina, Lidl
E NOVA 4
Petit Beurre Tablette Chocolat au lait
Sondey
E NOVA 4
Envitas Céréales & Pépites de Chocolat
Lidl, Sondey
D NOVA 4
Morenazos Lidl, Schokolade
Lidl,
E
Cent wafers
Sondey
E NOVA 4