Barcode: 5201024781134
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 530.0 kcal |
| Fat | 33.8 g |
| of which saturated | 4.8 g |
| Carbohydrates | 48.0 g |
| of which sugars | 1.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 6.3 g |
| Salt | 1.8 g |
Ingredients
Potatoes, vegetable oils (com, sunflower, rapeseed, in varying proportions), oregano flavour (salt, sugar, sweet whey powder (milk, lactose), flavour enhancers (monosodium glutamate, disodium guanylate, disodium inosinatel, parsley leaf, onion powder, flavourings (milk, lactose), oregano powder (0,16%), garlic, spices, acid (citric acid)
Additives
e330
e621
e627
Related Products in Snacks
Chocolat Noël
Favorina
E NOVA 4
Corolles au chocolat
Deluxe, Lidl
D NOVA 4
Les duos gourmands
Favorina, Lidl
E NOVA 4
Rousquilles du Roussillon
Saveurs de nos Régions
E NOVA 4
Expressions gourmandes
FAVORINA
E NOVA 4
Croissants
Lidl
NOVA 4
Noir ecorces d'orange fin carré
Fin Carré, Lidl
E NOVA 4
Expressions gourmandes - Assortiment de chocolats noirs
Favorina, Lidl
E NOVA 4
Le moelleux cacaoté fourré au lait
Lidl,Sondey
E NOVA 4
Les pralinés
FAVORINA
E NOVA 4
Dessert noir
Fin carré, Lidle
E NOVA 4
9 bouchées croustillantes aux escargots
Deluxe
D NOVA 4