Barcode: 8411859561000
Chips Originales
by Risi
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
Categories
Available in
spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 479.0 kcal |
| Fat | 26.0 g |
| of which saturated | 3.3 g |
| Carbohydrates | 54.1 g |
| of which sugars | 1.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 7.1 g |
| Salt | 1.4 g |
Ingredients
Patatas, aceite de girasol (26%) y sal (1.4%)
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Mandeln , blanchiert, gemahlen
Puda
Premium Knusper Müsli Schoko & Keks
Penny
E NOVA 4
Pain complet bio
Intermarché
B NOVA 4
Tofu uzené
Nature's promise
C NOVA 3
Sultaninen
Puda
NOVA 3
Haselnusskerne
Puda
NOVA 1
Pinienkerne
Johannes Kordt Handelskontor, Penny, Simply Sunny
A NOVA 1
Gemahlene Mandeln
Puda
B
Mandorla Avola
Na.ma.
A NOVA 1
Frischer Blätterteig
Penny, Penny Ready
D NOVA 3
Nuss Mix
SimplySunny
D NOVA 1
Kokos-Aufstrich salted caramel
Penny, natur gut
E NOVA 3