Barcode: 4316268628662
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 540.0 kcal |
| Fat | 34.0 g |
| of which saturated | 15.6 g |
| Carbohydrates | 50.5 g |
| of which sugars | 1.6 g |
| Fiber | 4.0 g |
| Proteins | 6.0 g |
| Salt | 1.4 g |
Ingredients
Kartoffeln, Palmöl, _Weizenmehl_, Speisesalz, Zucker, Paprikapulver, Gewürze, Hefepulver, natürliches Aroma, Hefeextrakt, Säuerungsmittel: Citronensäure, Rauch
Allergens
gluten
Additives
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Potato chips
Lay's
E NOVA 3
A.a. borsari, pepper seasoning peppercorn
Borsari Food Co. Inc.
E NOVA 3
Alpine Fresh Blueberries
Alpine Fresh
NOVA 1
Taco Supreme Sunflower Seeds
Bigs
E NOVA 4
Seasoned salt
NOVA 3
Semita Larga, Sweet Large Bread
Diamond Rock Food Imports Inc.
D NOVA 3
Alpine Fresh blueberries
Alpine Fresh
NOVA 1
Achla Tahini 8oz
Strauss
D NOVA 4
Bigs simply salted pumpkin seeds
Thanasi Foods Llc
E NOVA 3
Bigs Dill Pickle Flavor Sunflower Seeds
BiGS
A NOVA 4
sunflower oil
C NOVA 2
Organic French Beans
Hippie Organics
A